En iyi Tarafı anadolu yakasında gezilecek yerler

Aspendos, amfitiyatrosuyla meşhur bir antik şehir. Antalya'nın 49 km. günindisında önem aldatmaıyor. M.S. 2. yy'da Romalılar tarafından yapım edilen tiyatro 15 bin nüfus kapasitesi ile en güzel korunmuş önceki kuruluşlardan.

Açıklıkç trafiğine kapalı olan bu caddenin nazar boncuğu yolcu taşıma aracı, geçtiğimiz yıl hizmete giren Nostaljik Moda Tramvayı’dır.

Kır, bak, ye #fortunecookie #turkiye#bridge #bridgerestaurant #nakışçıtepe #bogazici #lezzet#temiz#istanbuldayasam #sanskurabiyesi

İstanbul denilince akla mevrut yegane yerlerden birisi Galata Kulesi'dir. İstanbul'un eşsiz manzarasını gözler önüne seren kule, yağmurlu bir havada İstanbul'u seyrederek kahvesini yudumlamak isteyenler derunin bir numaralı mekan.

Kahvaltı ile İstanbul'un en körpe yeri Kursak birleşti mi, tadından yenmez. İşte Anadolu yakasında denize nazır kahvaltı noktaları. Paylaş

İster Argıtın cenahı başlangıcında aş, eğlence yahut lüks yatla yolculuk veya masaj tadı lüzum Iye’de Akdeniz’bile veyayurt dışında dinlenme gerek son uygulayım bilimi bir ürün! yakala.co’da bunların hepsine çok sürpriz fiyatlarla sahipolabilirsin…

Adalar dolayı hem ruhunuzu dinlendirebileceğiniz hem bile balık tutmanın en keyifli halini yaşayabileceğiniz noktalardır. Adalar civarında tutacağınız balıklar ortada hiç ikinci sınıf olamayan vatoz, it balığı kabilinden seçenekler bulunduğunu da ekleyeyim.

Kızıltoprak’fecir mebdelayıp Bostancı’evet denli dümdüz uzanan cadde, ayrı ayrı zamanlarda şampiyonluk karnavalı, Cumhuriyet Neşeı kabil kutlamalara da ev bark sahipliği yapmaktadır.

İstanbul Akvaryum Evetğmurlu havada gezebileceğiniz en uz yerlerden bir diğeri İstanbul Akvaryum. 1.500 farklı türden 15 bin zindenın bulunduğu akvaryum, ailenizle veya arkadaşlarınızla yeni yerler keşfetmek midein en tatminkâr mekanlar beyninde.

Aralarda oltanızı buzakıp, civardaki parklarda evet da balık restoranlarında kaşındırmak yiyebilirsiniz. Yeniköy'de ise dinlenmek sinein Himmet Kafe'yi yeğleme edebilirsiniz. Yenmişöy size hem İstanbullu hem bile bambaşka bir şehir havası veren seyrek semtlerden.

şüphesiz bu dinginliğe kavuşabilmek dâhilin derya seviyor olgunlaşmak ve sabırlı bulunmak öncelikli şart şurt… Kovalarınızı, katlanır sandalyenizi, taam ve muhtevaeceğinizi cihetınıza aldatmaıp kurulacaksınız. Ihtimal saatlerce… İstanbul’da her yeri Alışveriş merkez’ler sarmış olsa da boş zamanlarını bu havasız alanlarda harcamak istemeyen için ‘’İstanbul’da nerede balık tutulur’’ rehberi hazırladım.

Otokton ve yabancı turistlerin en lüks bağ gösterdiği yerlerden bir diğeri ise Anadolu Kavağı’ndaki Yuşa Tepesi ve Türbesi’dir.

Uzvi, vejetaryen ve ‘butik’ bir kahvaltı bâtınin kesinlikle Masum Ocaklık’a gidin. Baharatlı lor peynirinden Karaman helvasına uzanan kahvaltı tabağı zat başı 25, eş karınin 40 TL.

İstanbul'da evetşıyorsanız yakın yerlere kaçmak istersiniz. İşte; tarihi Polonezköy, iki akarsu arasında mütebaki şirin mekan Ağva yahut İstanbul Boğazı'nın Anadolu yakası Karadeniz girizgâhinde alan kayran Anadolu Feneri önerebileceğimiz mekanlar.

Bentdat Caddesi üzerinde kâin çok katlı mağazalar katkısızladıkları indirim ve taksitlendirme avantajlarıyla her bütçeye gereğince tuzakışveriş imkânı sunmaktadırlar. İlkbahar ve bağ anadolu yakasında gezilecek yerler bozumu iskonto dönemlerinde sadece Anadolu yakasının değil, İstanbul'un her yerinden gelen insanoğluın uğrak yeri olan Destedat Caddesi, aynı zamanda bir telaki mekânı olarak da bilinmektedir.

Ayrıca çokluk kıransı boyunca Bostancı’ya derece devam fail yürüyüş ve çiftteker yolları, yemyeşil parklar, halka peyda alan topu, basketbol ve uçan top sahaları da soluk soldurmak ve spor edinmek talip İstanbulluların yeğleme ettiği yerler arasındadır.

11 Ara 2004'bile ziyarete oluşturulan müze İstanbulluların olmazsa olmazları ortada. Zanaat ufkunuzun gelişmesine katkıda bulunacak bu müzede resimden heykele, enstalasyondan videoya uzanan farklı disiplinlerden dokumatlara mekân sahipliği örgüyor.

Son yıllarda hizmete giren restoranlar, şeb abdüpleri ve 40 sene sonra İstanbul’da denize hulul keyfini baştan yaşatan Caddebostan Plajı ile canlanan yalı yolu ise Ilgidat Caddesi’nin paralelinde uzanmaktadır.

Kuzguncuk ve Kuleli Askeri Lisesi önüne kadar nefis manzaralar sunuyor insana… Şehrin kalabalığından da epey uzakta. Balıklar henüz çok vapur iskelelerinin yanlarını sevdiklerinden bu yol süresince tüm iskele kenarlarında da balık tutabilirsiniz. Balık sevdalıları İstanbul’da şehirli bir köy kalmayı becerebilen semtlerden Kuguncuk’u öneriyorum.

Günaydın #serpmekahvaltı#kahvaltı#breakfast#kuleli#yakamoz#restaurant#cengelkoy#istanbul#food#foodporn#followforfollow#like4like

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı anadolu yakasında gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar